Reklam vermek için jestgames@gmail.com mail atınız. Reklam vermek için jestgames@gmail.com mail atınız.

Transformice Wj Nasıl Yapılır ve Terimler

Bu konuda çogu kisinin yapamadigini tahmin ettigim benim bile yeni ögrendigim bir seyi anlatcam (: WJ.! İlk önce duvardan 1-2 cm geri gelip eger duvar sag tarafta ise W,D'ye bastik sonra A'ya basıp bunu hızlı hızlı devam ettircez. Duvar sol tarafta ise W,A'ya basip hizlica D'ye bascaz. bunu böyle hızlı hızlı yaparsak 1. bile olabiliriz (: Not:Chokalete duvarından bunu yapmadan sadece sagdaysa duvar W,D soldaysa W,A yaparak çıkabilirsiniz. Çünkü Chokalete duvarına yapısıyoruz


Yeni Konu aç
 1. Üyelik tarihi
  18.04.2011
  Mesajları
  92
  Konuları
  7
  Rep Puanı
  10
  Nerden
  İstanbul
  Takımı
  Galatasaray
  Meslek
  Öğrenci oku oku bitmiyor:@
  İsim
  Anıl

  --------------------------------------------------------------------
  Bu konuda çogu kisinin yapamadigini tahmin ettigim benim bile yeni ögrendigim bir seyi anlatcam (: WJ.!


  İlk önce duvardan 1-2 cm geri gelip eger duvar sag tarafta ise W,D'ye bastik sonra A'ya basıp bunu hızlı hızlı devam ettircez.


  Duvar sol tarafta ise W,A'ya basip hizlica D'ye bascaz. bunu böyle hızlı hızlı yaparsak 1. bile olabiliriz (:


  Not:Chokalete duvarından bunu yapmadan sadece sagdaysa duvar W,D soldaysa W,A yaparak çıkabilirsiniz. Çünkü Chokalete duvarına yapısıyoruz
  [/quote]


  Yeni Başlayanları Transformice Terimleri
  Her ne kadar da oyuna bir süre takılınca hiç de zor gibi görünmeseler de oyuna yeni katılan bir çok üyenin derdidir; Transformice Terimleri.
  Neden mi? Oyunda bu basit terimleri sorduğunuzda eminim bir çok kişinin alay konusu olacağınızı düşünüyorum, öğrenmenizde fayda var...

  Lag
  Oyunda hemen hemen tüm oyuncularda ara sıra olabilecek bir şeydir. Bazen oyun sunucusundan bazen de kendi bilgisayarınızdan veya internet hızınızdan kaynaklanan bir gecikmedir. İnternette lag ve ping düşürmek için çeşitli yöntemler bulunmakta.

  First
  İngilizce bir kelimedir, Türkçe'de ise "Birincilik" anlamına gelir. Oyunda ilk peyniri alıp deliğe girerseniz First almış olursunuz. Fakat şunu unutmayın birincilikleriniz odada +11 kişi olursa profilinize işlenecektir(Konuk oyuncular dahil değildir).

  Item
  Oyunda üzerimize giydiğimiz/taktığımız eşyalardır, oyuna ara sıra yeni itemlar gelir. Bunları marketten peynir ile satın alabilirsiniz.

  Hack
  Oyunda hile yapanlara hack denir, cezası ise süresiz bandır. Bu sıralar hacklere karşı önlemler gittikçe artmaktadır kullanmanızı kesinlikle önermem. Ayrıca oyunda iyi oynayan oyunculara bazen espri olsun diye "@1 Hekır" diye tabirler kullanılabiliyor fazla aldırmayın.

  Noob
  Bir oyuncu size bu kelimeyi kullanıyorsa size hakaret ediyordur. Daha çok oyuna yeni gelmiş oyunculara denir. Bu kelimeyi kullanan oyuncuları fazla takmayın, çünkü kendileride Noob'dan başka bir şey değillerdir. Ara sıra espri amaçlıda kullanıldığını unutmayın.

  Pro
  Açılımı Profesyonel'dir. Oyunda gerçekten iyi oyunculara denir veya birisine yağ çekmek için kullanılır. Ayrıca ortalıkta "Ben Proyum" diye gezmenizi önermem, alay sebebi olabilirsiniz.

  Tribe/Kabile
  Türkiye sunucusu açılmadan önce Tribe deniliyordu fakat şimdi genellikle Kabile olarak kullanılıyor. Kabile kısacası bir topluluktur. İsteyen herkes kabile açabilir ve arkadaşlarını davet edebilir. Forumda bununla ilgili bilgiler mevcut. Fakat kabile kurabilmek için 500 peynir'e ihtiyacınız olacaktır.

  Şaman
  Oyunda sırasıyla herkes Şaman olabiliyor. Forumda yeterince Şamanlık dersleri mevcuttur, Şamanken amacınız diğer oyuncuları size verilen objeleri kullanarak peynire ulaştırmaktır.

  Moderatör
  Her sunucunun sayılı Moderatörü vardır, Moderatörlerin oyuncuları yasaklama, müzik açma, harita onaylama gibi çeşitli yetkileri vardır.Oyunda online olan yetkililere "/c Cfmbot modlist" komutunu kullanarak bakabilirsiniz.

  Troll
  Hemen hemen her oyuncunun sergilediği bir davranıştır. Şamanları Trollük yaparken sık sık görebilirsiniz. Amacı diğer oyuncuları öldürmek/kandırmaktır. Oyunda yetkililer tarafından ban sebebi değildir, fakat oyuncular aralarında anlaşıp bazen sizi 1 saatliğine oyundan banlatabilirler.

  Direniş
  Genellikle diğer oyuncuları bekletmek amacıyla yapılır. Herkes peyniri alıp deliğe girerken Direniş yapan oyuncu ise deliğe girmemek için direnir. Bazen ise şamanlar tarafından öldürülür.Bazıları first giremeyince first oranını korumak için girmez.

  Spirit (SP)
  Oyunda genelde şamanlara "SP AT" denir. Türkçe'si ise Ruh'dur. Oyunda peynire ulaşmak için sık sık kullanılan objelerdendir. Fareleri bir noktadan diğer noktaya uçurmayı sağlar.

  Drag/Canon
  Yine genelde şamanlara "Drag AT" denir. Türkçe'si ise Top Mermisi'dir. Sağa/Sola/Aşağıya olmak üzere üç çeşiti vardır. Fareleri bir noktadan diğer noktaya fırlatmayı sağlar. Bazı şamanlar Trollük için kullanır.

  Kabile Savaşları ve Sweep Sweep Kabile Savaşları ile ilgili bir olaydır.Kabileler aralarında anlaşır ve bir savaş düzenler bu bootcamp'ta veya vanillada olmalıdır fakat normal roomlarda yapılabilir ama aslında vanillada olmalıdır.Kabile diğer bir kabilenin ve kendinin gücünü ölçmek için düzenler.Bu savaşlar First üzerine kuruludur.Yani first olan oyuncu hangi kabileden ise o kabile +1 puan kazanır.Kurallar şöyledir;Kabile savaşında hakem dışında başka kabileden adam olmamalıdır(izleyiciler hariç),kabileler adamlarını belirlemelidir,takım dışında oyuncu olursa o çıkartılmalıdır,çıkımadığı sürece first olursa sayılmaz ve 2. giren first sayılır ve 2.nin kabilesine +1 verilir.Savaşa başlamadan kaçta biteceği belirlenmelidir ve değiştirmemelidir.İsteğe göre küfür -1 olabilir,karanlık,çarpışmalı,ikizlı ve 2 şamanlı haritalar,ve buglu haritalar sayılmaz.trollük -1,Fake tahta -1,bekletme -1,torpil -1 sayılır.Sweep ise anlaşma ile konulabilir,

  Sweep: Kabile Savaşında aynı kabileden adamlar ilk 3 veya ilk 5 te olması ile 1 puan değil 2 puan kazanır.Bu kural anlaşma ile değiştirilebilir.

  AFK
  İnternette ve oyunlarda olmak üzere çok sıklıkla kullanılan bir kelimedir. Açılımı "Away From Keyboard" yani klavye başında değil demektir. Oyunda eğer bir oyuncu "Ben AFK" derse o oyuncu bir süre oyun başında olmayacağı anlamına gelmektedir.

  Totem/Hard Mode
  Totem, Şaman'ı zor modda kullanmak anlamına gelir. Totem oyunda sadece +1.000 fare kurtaran oyunculara gelir. Totem açıkken kırmızı sabitleyiciyi ve spirit'i kullanmanız mümkün değildir. Ve totemler sihir çıkan haritalarda kullanılamazlar. Forumda Totemlerle ilgili detaylı başlıklar bulunmaktadır.

  Bunny Jump (BJ)
  Bunny Jump sürekli kullanılan bir taktiktir.Yapılış amacı daha yükseklere zıplamak ve hızlanmak için kullanılır. Genelde buz,çikolata ve ahşap zeminde yapılır.Yapılışı;Faremiz yüksekten yere düşünce çarptıktan sonra biraz zıplar çünkü buz,ahşap ve çikolata zeminin zıplatma oranı 0,2 gibidir. Faremiz çarptıktan sonra havaya çıkar ve tekrar zıplayınca normal zıplamadan fazla zıplamış olursunuz.Bu çoğu yerde işe yarar.Bazı oyuncuların zıplayarak gidip öne geçtiğini görmüşsünüzdür.Onlarda bu taktiği kullanır ama sürekli zıplamazlar,aksine sadece gerekince zıplarlar.Bazen faremiz zıplarken kendini ileri atar ama genelde çok ileri atmaz.Oyuncularda zıplar,yere çarptıktan sonra havalanır ve zıplarlar ve öne geçerler bunun taktiği budur.

  Spirit Jump (SJ) Şaman iken spirit'i (ruh) kullanarak çok yükseklere çıkabilmektir.Şamanlar art arda spirit atar ve yukarı çıkar ve iyi yapabiliyorlarsa düşmezler.Bunu mouse ile yapmak çok zordur,bu yüzden genelde herkes "2" tuşu,"W" tuşu(zıplamaya yarar),vede mouse'u kullanır.

  Wall Jump (WJ)
  Türkçe'si Duvara Zıplama veya Duvara Tırmanma'dır. Bir kaç tuş kombinasyonu ile düz duvara tırmanabilmenizi sağlar. Eğer yeni başladıysanız yapamamanız normal karşılanır. Çikolota ve Normal duvarlarda işe yarar.

  Corner Jump (CJ)
  Köşeden veya Köşeye Zıplama anlamındadır. Yüksekten atlayıp bir zeminin tam köşesine atlarsanız hıznız artar daha ileri gidebilirsiniz. Bu daha çok Buz zeminlerde kullanılır.

  UPU (Up-Right-Up)
  Bazen dik çikolata zemine zıplayarak tırmananları görmüşsünüzdür.Bu up-right-up taktiği ile yapılır.Çikolata duvara tırmanırken zıplayın yürüyün ve tekrar zıplayın.Eğer takılmadan yaparsanız büyük ihtimalle diğer farelerden hızlı olarak yapmış olursunuz.Bunun değişik bir versiyonu da normal zemina tırmanmanızı sağlar.

  Şimdilik aklıma gelen önemli terimler bunlar, unuttuklarım varsa başlık altında belirtebilirsiniz. İsterseniz geri açıklamayıda yapabilirsiniz.İşinize yaradıysa ne mutlu bana

  ))))))))))))
  ---------------------Ekleme------------------------
  Yorum yohmu :/

  --------------------------------------------------------------------

  --------------------------------------------------------------------
  Bir önceki konumuz olan «MTA : SA Giriş Hatası (Yardım)» konumuzunda ilginizi çekeceğini düşünerek incelemenizi tavsiye ederiz.
  06-06-12
 2. Üyelik tarihi
  18.04.2011
  Mesajları
  92
  Konuları
  7
  Rep Puanı
  10
  Nerden
  İstanbul
  Takımı
  Galatasaray
  Meslek
  Öğrenci oku oku bitmiyor:@
  İsim
  Anıl
  Emeğe saygı ya

  --------------------------------------------------------------------
  06-06-12
 3. Üyelik tarihi
  18.04.2011
  Mesajları
  92
  Konuları
  7
  Rep Puanı
  10
  Nerden
  İstanbul
  Takımı
  Galatasaray
  Meslek
  Öğrenci oku oku bitmiyor:@
  İsim
  Anıl
  güncel ++++

  --------------------------------------------------------------------
  07-06-12
 4. Üyelik tarihi
  04.06.2012
  Mesajları
  6
  Konuları
  0
  Rep Puanı
  10
  İsim
  helal kardeşim kendin yazdıysan ellerine sağlık tebrik ederim kendin yaz yazma ama kusura bakma hepsini okumadım.biliyordum kimisini.

  --------------------------------------------------------------------
  15-06-12
 5. Üyelik tarihi
  18.04.2011
  Mesajları
  92
  Konuları
  7
  Rep Puanı
  10
  Nerden
  İstanbul
  Takımı
  Galatasaray
  Meslek
  Öğrenci oku oku bitmiyor:@
  İsim
  Anıl
  okudugun ıcın saol

  --------------------------------------------------------------------
  17-06-12

Benzer Konular

 1. Cevaplar: 10
  Son Mesaj: 26-06-13, 22:07
 2. Cevaplar: 9
  Son Mesaj: 25-05-13, 12:08
 3. Cevaplar: 22
  Son Mesaj: 19-05-13, 22:01
 4. Transformice Vps serverde Admin nasıl olunur nasıl yapılır ?
  By ahmethamdi2001 in forum Transformice Pvp Serverlar
  Cevaplar: 32
  Son Mesaj: 01-05-13, 09:02

Bu Konudaki Etiketler

vBulletin® Jelsoft Enterprises Ltd © 2014 / Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.1