• Tüm Banlar Kaldırılmıştır Sizi Tekrardan Aramızda Görmekten Mutluluk Duyarız
  • Moderatör Başvurularımız Başlamıştır Sizide Aramızda Görmekten Şeref Duyarız
reseller hosting
vds sunucu
Reklam , soru ve şikayetleriniz için yonetim@forumexe.com

2016'nın ilk hamlesi: Küresel otelcilik devi satış ya da birleşme arayışında

zula altın
Katılım
21 Haz 2014
Mesajlar
7,525
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Konum
Adana
Rezidor Hotel Group’un sahibi Carlson’un otel grubu için ortaklık, birleşme ya da satış seçeneklerini barındıran bir arayışa girdiği belirtildi.
Wall Strett Journal’da yer alan habere göre, Carlson, işlemin gerçekleştirilmesi için ABD merkezli yatırım bankası Morgan Stanley’e talimat verdi.

Dünyanın en büyük otel zincirlerinden biri olan Carlson Rezidor, 1.100 otel ve 174 bin yatak kapasitesine sahip ve bünyesinde Radisson, The Plaza Hotels, Radisson Blu, Radisson Red gibi markaları barındırıyor. Carlson, 2014 yılında otelcilik kolundan 7.8 milyar dolar seyahat yönetimi kolu Carlson Wagonlit Travel'dan ise 27 milyar dolar gelir elde etmişti.

Şirket yetkilileri, bu aşamada konuya dair herhangi bir açıklama yapmayacaklarını belirtti.

Konaklama sektöründe uzun süredir durgun olan birleşme ve satın alma piyasası, son zamanlarda harekete geçmiş durumda. Geçtiğimiz yıl otel anlaşmaları 25.7 milyar dolarlık bir hacme ulaştı. Yılın en büyük olayı, Marriott International’ın Starwood Hotels & Resorts’u 12.2 milyar dolara satın alması oldu. Bu anlaşma, ortaya 1 milyondan fazla odası olan dev bir otel zinciri çıkardı.

TurizmGüncel
 
Üst